Şanlıurfa'da Kırsal Yollar, Beton Yollarla Donatılıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, yıpranmış, eskiyen kırsal yolları uzun ömürlü daha dayanıklı beton yollarla donatarak vatandaşın hizmetine sunuyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, uzun ömürlü ve dayanıklı olan beton yollar inşa ederek  Şanlıurfa'nın kırsal yollarını güçlendiriyor.  Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, son olarak Haliliye, Eyyübiye, Viranşehir ve Siverek ilçelerinde beton yol yapım çalışmalarını hızlandırdı. Çalışmalar kapsamında;  Haliliye İlçesinde Güvenli, Boncuk, Parmak Kapı ve Dikme Grup yolu olarak bilinen ve devamında turizm yoluna bağlanan yaklaşık 20 kilometrelik yolun yapım çalışmaları titizlikte yürütülüyor. Beton yol uygulaması bölgede tamamlandığında 20-25 kırsal mahalle bu hizmetten faydalanacak.

Ekipler ayrıca Viranşehir ilçesinde Kemerli-Yazgüneşi-Malta-Gürpınar-Yağızlar kırsal mahallelerinde mekanik serimine, Siverek İlçesinde Duydum-Bakaç-Kuşlugöl-Kayalı-Mezra 9+400 km lik yol ile Mezra-Kayalı-Güngürmez Mahalleleri arasında da beton yol yapımına başladı. Eyyübiye İlçesinde ise Karaali-Omuroba-Akmeşat arasında 20+300km'lik yolda sanat yapı çalışmaları ise devam ediyor.

BETON YOL YAPIMINDA ZEMİN HASIR DEMİR İLE GÜÇLENDİRİLİYOR

Beton döküm işlemi öncesi titizlikte alt yapı çalışmalarını tamamlayan  Büyükşehir Belediyesi ekipleri, beton dökümü sırasında kullandıkları hasırlı demirlerle zemini güçlendirerek beton yolu daha uzun ve dayanıklı hale getiriyor. Asfalt gibi petro kimya ithal üründen elde edilmeyen, tamamen milli kaynaklardan elde edilen beton yollar, hem dayanıklı ve uzun ömürlü, hem de milli kaynakların kullanıldığı yollar olarak ön plana çıkıyor.

Eklenme Tarihi: 27.02.2020 12:01

Foto Galeri


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi - 2019 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı