Büyükşehir’den Bayram Mesaisi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çeviren Büyükşehir Belediyesi, alt yapıda sorunsuz bir Şanlıurfa için çalışmalarında mesai kavramı gözetmiyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatları doğrultusunda kent merkezi ve tüm ilçelerde sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çeviren ekipler, normal şartlarda trafiğin yoğun olduğu cadde ve sokaklardaki yağmursuyu drenaj, alt yapı onarımı ile kanalizasyon hattı ve baca temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

VATANDAŞLARIN TALEPLERİ ÖN PLANDA TUTULUYOR                

Ayrıca vatandaşlar tarafından ALO 153 Çağrı merkezine iletilen talepler Büyükşehir Belediyesi ekiplerince anında gideriliyor.

ALT YAPI ÇALIŞMALARI TÜM İLÇELERDE

Şanlıurfa büyükşehir belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü’ne bağlı bakım onarım ekiplerince sokağa çıkma yasağı fırsata çevriliyor. Trafik akışının yoğun olduğu ana arterler ve ticari faaliyetlerin yoğun yaşandığı kent merkezindeki boş alan sokaklarda kanalizasyon hat temizlik çalışmaları 7/24 vardiya sistemi ile aralıksız sürdürülüyor.

Ramazan Bayramı süresince sokağa çıkma yasağının ilan edilmesi ile birlikte Büyükşehir ŞUSKİ Ekiplerince, 13 vidanjör ve 66 personel ile 7/24 iş planı oluşturulmuş ve hummalı bir çalışmanın startı verildi. 

 

Eklenme Tarihi: 24.05.2020 07:29

Foto Galeri


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi - 2020 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı