Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden Esnafla El Ele Futbol Turnuvası

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, 12 takım ve 150 sporcunun katıldığı ‘’Esnafla El Ele Futbol Turnuvası’’ start aldı. Turnuvanın başlama vuruşunu yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül,

sporda her zaman gençlere destek sağladıklarını söyledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Zirai Aletler ve Motorlu Vasıtalar Tamirciler Sanat Esnaf Odası işbirliğiyle düzenlenen ‘’Esnafla El Ele Futbol Turnuvası’’ başladı. 12 takım ve 150 sporcunun katıldığı Turnuvanın başlama vuruşunu Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül yaptı.

Akabe Sanayi Sitesi halı sahada düzenlenen Turnuvaya Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Birecik Belediye Başkan Yardımcısı Reşat Uzun, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Şefik Bakay, Zirai Aletler ve Motorlu Vasıtalar Tamirciler Sanat Esnaf Odası Başkanı Halil Polat, esnaflar ve sporcular katıldı.

Turnuvanın başlama vuruşunun Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, karşılaşmayı izledi. Gençlerin yoğun sevgisi ile karşılanan Başkan Beyazgül, genç sporcularla yakından ilgilendi.

BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘’GENÇLER İÇİN ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ’’

Kentte gençlere yönelik spor alanlarında birçok yenilik gerçekleştirdiklerini anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’ Şanlıurfa için, gençlerimiz için, esnaflarımız ve sanatkarlarımız için ne sorun varsa çözüm odaklı çalışmalarımız devam ediyor. Turnuva için tüm sporcularımıza spor malzeme desteği sağladık. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak süper amatörde birçok ligde bulunmaktayız. Bu ligde toplam 180 lisanslı futbolcumuz bulunmaktadır. Merkez ilçelerimizde 10 futbol okulu ve kalece departmanımız bulunmaktadır. Futbol Dünyası tesislerimizde yeni kalecileri keşfetmek için kaleci departmanımız kuruldu. Amatör spor kulüplerine de destek vermekteyiz. Gençlerimizin arasında İnşallah milli futbolcular çıkacaktır. Gençlerimizi süper ligde derbi maçlarda göreceğiz. Futbol birlikte ekip ruhuyla oynanan bir oyundur. Bu ekip ruhunu kazanmak bizim için gerekli ve aynı zamanda gençlerimiz spor yapıyorlar’’ diye konuştu.

Eklenme Tarihi: 22.10.2023 14:16

Foto Galeri


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi - 2021 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı