Başkan Beyazgül, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Olarak Öğretmenlerimizin Emrindeyiz”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla kentte Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen bir dizi etkinliklere katıldı.

Başkan Beyazgül Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak Öğretmenlerimizin her zaman emrindeyiz” dedi.
24 Kasım Öğretmenler Günü yurdun dört bir tarafında çeşitli etkinlerle kutlanıyor. Şanlıurfa’da da öğretmenler için Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü bir dizi etkinlikler düzenledi.
Öğretmenler onuruna verilen yemeğin ardından Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda şiir dinletisi ve çeşitli gösteriler sergilendi. Öğretmenler Günü resim sergisi de beğeniye sunuldu.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül öğretmenlerle yakından ilgilenirken öğretmenler de Başkan Beyazgül ile Şanlıurfa üzerine sohbet ettiler.
Şehit Öğretmenler Şenay Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz da düzenlenen etkinliklerde unutulmadı. 
BAŞKAN BEYAZGÜL, “ÖĞRETMEN DEDİĞİMİZDE SEVGİ KELİMESİNİ BULUYORUZ”
Öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğuna dikkati çeken Başkan Beyazgül, “ Bazı günler var ki bir güne münhasır olmaz. O günlerden biri anneler günü. Anneler günü her gün, hayat boyudur. Bir gün daha var ki Öğretmenler günüdür. Öğretmenler günü de hayat boyudur. Bir güne münhasır olmaz fakat bugün 24 Kasım Öğretmenlerimize bir kez daha minnettarlığımızı belirtmek için buradayız. Onlara saygımızı sevgimizi belirtmek için buradayız. Yoksa onlara saygımız sevgimiz muhabbetimiz bir ömür boyudur. Bazen en mutlu anımız, geçmişte bize ders veren öğretmenimizi gördüğümüzde olur. Onu uzaktan görüp yanına vardığımızda elini öptüğümüzde olur. Öğretmen derken, aklımıza hep öğretici gelir. Ama şimdi çokça şunu görüyorum; Öğretmen dediğim zaman karşılığında, sevgi kelimesini buluyorum. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak Bilim merkezimizi açtık. Biz bilim merkezimize öğrencilerimizi araçlarımızla taşıyoruz. Bu şekilde o öğrencilerimizin orada bilime ilk adımı atmalarını sağlamak için çaba sarf ediyoruz.  Bilim merkezimiz 50 dönüm üzerinde, 9,5 kapalı alan üzerine kuruldu. 50 dönümlük alanda çok güzel bir bilim merkezimiz var. Gezici kütüphanemiz var. Bu da sizlerin her zaman emrinizde, ne zaman isterseniz Büyükşehir sizin emrinizde.” Diye konuştu.
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak ise öğretmenlik mesleğinin onurlu bir meslek olduğunu belirterek tüm öğretmenlere hayatlarında başarılar diledi.
Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu da tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik etti.
Program günün anısına öğretmenlerle toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Eklenme Tarihi: 24.11.2023 19:35

Foto Galeri


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi - 2021 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı