Mehmet Durak AKKAYA

Daire Başkanı

1978 Yılında Şanlıurfa’da doğdu İlk, orta ve lise eğitimlerini Şanlıurfa’da tamamladıktan sonra Lisans Eğitimini Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve kontrol öğretmenliğinde tamamladı.

2005 yılında Urfa Meslek Lisesine Bilgisayar Öğretmeni olarak atandı. 2006 yılında JICA ile Milli Eğitim Bakanlığının birlikte yürüttüğü Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri alanın kurulup yaygınlaştırılmasında görev aldı. Aldığı hizmetiçi eğitimler ile Robotik teknolojiler ve Otomasyon teknolojileri alanında eğitimlerini tamamladı.

2009 yılından itibaren Endüstriyel otomasyon teknolojileri alanında Endüstriyel kontrol sistemleri dal şefliği yaptı. 2015 yılında Endüstriyel otomasyon teknolojileri alan şefliği görevine başladı. 2016 ve 2017 yılında (iki yıl üst üste) ekibi ile birlikte Uluslararası Robot Yarışmasında Türkiye 1.liğini kazandı, çok sayıda Teşekkür ve Başarı belgesi almıştır.

2017 yılında ekip lideri olarak Türkiye’yi temsilen ABD’nin Washington kentinde düzenlenen robot yarışmasına katılmıştır. 15 Ocak 2018 tarihinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kent Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğüne atandı. 26 Nisan 2018 tarihinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Bilgi İşlem Daire Başkanlığına atanmış olup halen bu görevi yürütmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

Diğer İçerikler


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi - 2021 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı