Başkan Beyazgül, “Havuzlarımızdan Günde 10 Bin Genç Faydalanıyor”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Eyyübiye’de bulunan Bey Kapısı Osman Çiftbudak Yüzme havuzunu ziyaret ederek gençlerle bir araya geldi. Başkan Beyazgül günlük 10 bin gencin Büyükşehir Belediyesine ait

havuzlardan faydalandığını söyledi.

Hava sıcaklıklarının normallerin üzerinde seyrettiği Şanlıurfa’da gençler ve çocuklar serinlemenin yolunu arıyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi de çocuklara tehlikeli sularda yüzmesinler diye hizmete sunduğu havuzların kapılarını ardına kadar açarak tüm imkânlarını seferber ediyor.

Okulların tatil olması, hava sıcaklıklarının iyiden iyiye kendisin hissettirdiği Şanlıurfa’da çocuklar şortlarını ve bonelerini alarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ait Bey Kapısı Osman Çiftbudak açık yüzme havuzunun yolunu tuttu.

Farklı ebat ve boylarda havuzların yer aldığı, su değişiminin, klorlama ve hijyen çalışmalarının periyodik olarak yapıldığı havuzu dolduran gençler ve çocuklar seanslarının son dakikalarına kadar gönüllerince yüzdü, serinledi, eğlendi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de Bey Kapısı Osman Çiftbudak Yüzme Havuzuna giderek çocuklarının mutluluklarına ortak oldu.

Başkan Beyazgül’ü karşılarında gören gençler, “Gençlik seninle gurur duyuyor” sloganları ve alkışlarla karşıladılar. Başkan Beyazgül yüzmeye gelen çocuklarla ilgilenerek herhangi bir eksiklerinin olup olmadığını sordu. Bazı çocukların seanslarının süresinin biteceğini biraz daha uzatmasını istemesi tebessüme neden olurken alanda çocuklar Başkan Beyazgül ile bol bol hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Çocuklar havuzda serinlerken aileleri de gölgelik alanda çocuklarının seanslarının bitmesini beklediler. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ailelerle de sohbet ederek havuzları nasıl bulduklarını sordu. Aileler havuzların temiz ve güzel olduğunu söyleyen aileler böyle bir hizmet sundukları için Başkan Beyazgül’e teşekkür ettiler.

BAŞKAN BEYAZGÜL” YÜZME HAVUZLARIMIZIN SAYISINI ARTIRACAĞIZ”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ait havuzlardan günde 10 bin vatandaşın faydalandığını ifade eden Başkan Beyazgül havuzların sayısının artacağı mesajını verdi.

Başkan Beyazgül, “Bey Kapısı Osman Çiftbudak Yüzme Havuzunda gençlerimiz ve çocuklarımızla bir aradayız. Havuzda çocuklarımız neşe içerisinde yüzüyor, serinliyor. Çocuklarımızın sulama kanallarında veya göletler gibi boğulma riski olan yerlerde serinlemeye gitmemeleri için Belediyemize ait açık havuzlarımız ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Havuzlarımızın sayısını artıracağız. Günlük 10 bin ’in üzerinde çocuğumuz bu havuzlardan faydalanmaktadırlar. Havuzlarımızda hijyen kurallarına ve suyun periyodik olarak temizliği konularına uyulmaktadır. Çocuklarımızın mutluluğu için bu havuzlarımıza çocuklar gibi bakmaya devam edeceğiz her şey Şanlıurfa için” ifadelerine yer verdi.

Foto Galeri


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi - 2021 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı