Büyükşehir Meclisinde Önemli Maddeler Görüşüldü

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ağustos Ayı Meclis toplantısının 5’inci oturumu Meclis Başkanvekili Ahmet Kaytan Başkanlığında yapıldı. Eyyübiye ve Haliliye Belediyelerinin ek bütçeleri kabul edilirken Bozova ilçesi doğalgaza kavuşacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ağustos Ayı Meclis toplantısının 5’inci oturumu meclis üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Meclis Başkanvekili Ahmet Kaytan Başkanlığında gerçekleşen oturumda Eyyübiye ve Halliye ilçelerinin ek bütçeleri kabul edilirken, Halfeti ilçesi mezbaha kesim fiyatının belirlenmesi, Bozova ilçesinin doğalgaz çalışması ile Kuzey Şehir toplu konut yapımı için alınan kararlar görüşüldü.

Bozova ilçesinin doğalgaza kavuşması için yetkili firma ile koordineli bir şekilde çalışma yürüteceklerini ifade eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Ahmet Kaytan, ‘’Eyyübiye Belediyemizin ek bütçesi onaylanmış oldu. Haliliye Belediyemizin ek bütçe talebi de onaylanmış oldu. Halfeti ilçemizin mezbahanesi hayırlı olsun. Oradaki kesim ücretlerinin belirlenmesi söz konusu oldu. Bozova’mız artık doğalgaza kavuşacak. Meclisimiz bu noktada yetkilendirmeyi ve ilgili şirketle birlikte koordineli çalışmak üzere gerekli olan iş ve işlemlerini tamamlamış oldu. Bozovalılara hayırlı olsun. Aynı zamanda Gençlik merkezlerimizin biraz daha işlevsel ve hizmet sunabilecek pozisyona gelmesi için yönetmelik değişikliği gerçekleşti. Bu haftaki en önemli konularımızın başında aslında toplu konut projesi kapsamında Aşık-Öğütçü bölgesinde Kuzey toplu konut şehrimizin oluşmasında, uydu şehrimizin bir yerde oluşması için alınmış bir karar vardı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül ve diğer ilgili bütün çalışan arkadaşlarımızın bir yerde toplumun hepsini Şanlıurfalıların hepsini heyecanlandıran bu proje için yapmış olduğu çalışmaların biraz daha ivedi, biraz daha verimli ve biraz daha hızlı gerçekleşmesi için biz encümenimize, iş ve işlemleri yürütmek üzere BEL-TAŞ’ı yetkilendirme kararını almış bulunuyoruz. İlk etapta 2 bin 500 konut projesinin yapımı için belediye başkanımızın açıklaması söz konusu olmuştu. Ama bunu 40 bin konuta kadar çıkarabileceğimiz alanımız mevcut. İnşallah o günleri hep birlikte göreceğiz. Çalışmalarımız bu doğrultuda gerçekleşiyor’’ diye konuştu.

Eklenme Tarihi: 12.08.2022 18:03

Foto Galeri


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi - 2021 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı