Büyükşehir Zabıta’dan Okul Kantinlerinde Denetim

Halk sağlığını korumaya yönelik denetimlerini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, okul kantinlerinde yaptıkları denetimlerde kantinlerde satışı yasak olan ürünler ile son kullanma tarihi geçmiş ürünlere el konuldu.

2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılının başlamasıyla birlikte Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri okul kantinlerinde denetim yaptı. Halk sağlığını korumaya yönelik yapılan denetimlerde okul kantinlerindeki ürünler tek tek incelendi.

Eğitim ve Öğretim yılının ilk ders gününde okullara giden Zabıta ekipleri kantinlerde yer alan ürünleri inceledi. Kantinlerde hijyen ve sağlık kurallarını da kontrol eden Zabıtalar, raflardaki ürünleri kontrol etti.

Şanlıurfa genelinde kantin denetimi yapan Zabıta ekipleri, okul kantinlerinde satışı yasak olan ürünler ile son kullanma tarihi geçmiş gıda ürünleri tespit etti. Denetimlerde 2 kantinde son kullanma tarihi ve satısı yasak olan ürünler ele geçirildi.

Zabıta ekipleri son kullanma tarihi geçmiş ürünleri poşetlere doldurarak imha etmek üzere el koydu. Zabıtalar, 2 kantin işletmecisine rafta son kullanma tarihi geçmiş ürün bulundurmak ve satışı yasak olan ürün satmaktan cezai işlem uyguladı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, halk sağlığını korumaya yönelik kent genelinde denetimlerini sürdürmeye devam edecek.

Eklenme Tarihi: 12.09.2022 12:04

Foto Galeri


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi - 2021 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı