Sosyal Yardımlar

Gıda Bankamız, 15 yaş altı yetim, dul, kimsesiz yaşlı, aile reisi kronik hastalık veya kaza sonucu işgücünü kaybetmiş olanlar, nüfusu yüksek geliri yok denecek kadar az olanlara ve yardıma muhtaç asker ailelerine gıda yardımı yapmaktadır.

1551 aile, düzenli olarak bu yardımlardan faydalanmaktadır. Yardım paketinde, köftelik ve pilavlık bulgur, pirinç, sıvı yağ, çay, toz şeker, makarna, kuru fasulye, nohut, kırmızı mercimek, gibi gıda ürünleri bulunmaktadır.

1551 kişi, yardımını kendine verilen "gıda bankası kartı" ile kent merkezinde bulunan Gıda Bankasından almaktadır. Ayrıca belediyemiz, yardım paketlerini bankaya gelemeyecek kadar yaşlı veya engelli vatandaşların evlerine ulaştırılmaktadır.

Gıda yardımları muhtaçlık duruma göre;
Birinci derecede ki ihityaç sahiplerine 3 ayda bir
İkinci derecedeki ihityaç sahiplerine  4 ayda bir
Üçüncü derecedeki ihtiyaç sahiplerine 6 ayda bir yardım yapılmaktadır.

Yardımdan faydalanmak için Engelli Koordinasyon merkezi veya beyaz masaya müracaat edilmesi gerekmektedir. Başvuru yapan ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine, sosyal inceleme ekipleri tarafından yapılan ziyaretler doğrultusunda gerekli olan yardımlar yapılmaktadır.

Belediyemiz, ayrıca il genelinde 925 çölyak hastasına aylık düzenli olarak 5 kğ gulutensiz un yardımı yapmaktadır. Ayrıca 70 fenilketonür hastalarına da her ay düzenli olarak 5 kğ un yardımı yapılmaktadır. Un yardımından faydalanmak için hastaların hastane raporlarını getirmeleri gerekli ve yeterlidir. 

 


Adres: Paşabağı mahallesi zafer caddesi no:44  Haliliye

Eklenme Tarihi: 02.02.2017 13:16

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi - 2021 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı