Şanlıurfa, Yeni Yeşil Alanlara Kavuşuyor

Daha yeşil bir Şanlıurfa için yeni parklar, mesire alanları ve büyük projeler yapan Büyükşehir Belediyesi, Haliliye ilçesine bağlı Süleymaniye Mahallesinde yeşil alan yapmak için 3 yapının kamulaştırmasını tamamlayarak yıkım çalışmalarının

startını verdi.

Daha Yeşil bir Şanlıurfa sloganı ile çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Süleymaniye mahallesinde yeşil alan eksikliğini gidermek için bölgede fizibilite çalışması yaparak belirli alanın yeşil alan olması için uygulama başlattı.

Bölgenin nefes alabileceği bir alan oluşturmak için Başkan Beyazgül’ün talimatları ile 3 hanenin kamulaştırmasını sağlan Büyükşehir Belediyesi, yıkım için start verdi.

Başlatılan çalışmaları yerinde denetleyen Başkan Zeynel Abidin Beyazgül’e Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mahmut Kırıkçı eşlik etti. 

BAŞKAN BEYAZGÜL: HALKIMIZIN MUTLULUĞU BİZİM MUTLULUĞUMUZDUR

Mahalle sakinleri ile görüşerek çalışmaları değerlendiren Başkan Beyazgül, “Mahallemize çok güzel bir yeşil alan kazandıracağız. Halkımızın mutluluğu bizim mutluluğumuzdur” dedi.

Açıklamasında Başkan Beyazgül, “Teknik bir gezimiz esnasında Süleymaniye mahallemizin yeşil alanın çok az olduğunu gördük. Bu nedenle belirli alanları kamulaştırarak güzel bir yeşil alan ortaya çıkartalım dedik. Burada yol boyunca bulunan 3 evi kamulaştırarak güzel bir peyzaj ile yeşil alan yapacağız Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat ile birlikte. Buraya güzel ağaçlar dikerek yemyeşil bir alan haline getireceğiz, çocuklarımız için oyun parkları, yaşlılarımız için oturma alanları yapacağız. İnşallah Süleymaniye Mahallemize çok güzel bir yeşil alan kazandıracağız. Halkımızın mutluluğu bizim mutluluğumuzdur" diye konuştu.

BAŞKAN CANPOLAT: DAHA YEŞİL BİR HALİLİYE İÇİN BÜYÜKŞEHİR İLE EL ELE ÇALIŞIYORUZ

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ise, “Şu anda Süleymaniye Mahallemizde teknik incelemelerde bulunuyoruz. Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatları ile yeşil alan yapımı için burada bulunan eski yerleşim yerlerini kamulaştırarak yıkım çalışmalarını başlattık. Daha yeşil bir Haliliye için Büyükşehir Belediyemiz ile elimizden gelen tüm çabayı sergiliyoruz. Büyükşehir Belediyesi ile Haliliye Belediyesi el ele Şanlıurfa’nın refahı için yan yana çalışmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Süleymaniye Mahalle Muhtarı Salih Dağ ise, “Büyükşehir Belediye Başkanımız ile Haliliye Belediye Başkanımız bu gün buraya gelerek park yapımı için kamulaştırılan alanda yıkım çalışmalarının startını verdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum, her şey Süleymaniye için” dedi.

YIKIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Başlatılan yeşil alan çalışmaları ile ilgili olarak Haliliye Belediyesi tarafından Atatürk Mahallesindeki yıkım çalışmalarının startını Başkan Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Atatürk Mahalle Muhtarı Mahmut Karadaş verdi.

Mahalle sakinleri ile bir araya gelen Başkan Beyazgül, “Yeşil alan yapmak için İlçe Belediyelerimiz ile koordinasyonlu bir şekilde çalışıyoruz. Başkanımız Mehmet Canpolat ile Haliliye Belediyesi tarafından başlatılan yıkım çalışmalarının startını verdik inşallah burası güzel bir alan olacak, emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

Öte yandan gezileri kapsamında Kurtuluş Müzesi önündeki alanı inceleyen Başkan Beyazgül buranın yeşil alan olması için gerekli talimatları verdi

 

  

Eklenme Tarihi: 27.01.2020 12:57

Foto Galeri


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi - 2020 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı