Raşit DEDEOĞLU

Daire Başkanı

Raşit DEDEOĞLU, 1990 yılında Şanlıurfa'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Şanlıurfa'da tamamladı. 2013 yılında Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin Mimarlık bölümünden mezun olan DEDEOĞLU, aynı bölüm üzerine yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 

 2013-2014 yılları arasında şantiye şefliği ve proje koordinatörlüğü görevlerine başladıktan sonra 2014 yılında Ankara’da özel bir mimarlık ofisinde çalışmalarını yürütmeye başladı.  

2015 yılında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde mimar olarak göreve başlayan DEDEOĞLU, 2016 yılında Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Etüt ve Proje Şube Müdürlüğü’nde görev aldı. Ardından 2017 yılında Etüt ve Proje Daire Başkanlığı’na bağlı Ar-Ge Şube Müdürlüğü görevini ifa etmeye başladı. 

Meslek hayatı süresince bir çok önemli eserin müellifi olan DEDEOĞLU, 20’ye yakın devlet ve vakıf üniversitelerinde mimarlık üzerine söyleşiler yapmış, son olarak Gaziantep Şehit Kamil Belediyesi Sanat Merkezi Mimari Fikir Yarışması’nda aldığı Birinci Mansiyon Ödülü olmak üzere daha bir çok ulusal ve uluslararası mimarlık ve tasarım yarışmalarına katılarak çeşitli dereceler almıştır. 

 Raşit DEDEOĞLU, 2019 yılı itibariyle daha önceden bağlı bulunduğu Etüt ve Proje Daire Başkanlığı görevini icra etmektedir. 

Diğer İçerikler


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi - 2021 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı