Başkan Beyazgül, “Buluntu Hoca Bulvarı İle Şanlıurfa Trafiği Rahatlayacak”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül asfalt çalışmalarının tamamlandığı ve yolun çift yön trafiğe açıldığı Buluntu Hoca Bulvarı ile çalışmaların devam ettiği Azerbaycan Bulvarındaki çalışmaları yerinde inceleyerek

Şanlıurfa’nın trafik yükünü minimum düzeye indirmek için çalışmaların devam ettiğini aktardı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül asfalt çalışmaları tamamlanan Buluntu Hoca Bulvarını Diyarbakır yoluna bağlayan bölgede incelemelerde bulunarak ilgili daire başkanlarından bilgi aldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin kentte yeni yol açma ve yeni bulvarlar kazandırma çalışmaları devam ediyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de çalışmaların büyük bir bölümünün tamamlandığı geçtiğimiz günlerde çift yön trafiğe açılan Buluntu Hoca Bulvarına giderek asfaltı tamamlanan yolu inceledi.

Başkan Beyazgül ayrıca Azerbaycan Bulvarında yürütülen çalışmalar hakkında da ekiplerden bilgiler alarak bölgede çalışmaların tamamlanmasıyla vatandaşların konforlu ulaşımdan yararlanacağını ifade etti.

AZERBAYCAN BULVARI’NDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Başkan Beyazgül, “ Diyarbakır Yolu üzerindeyiz. Buluntu Hoca Bulvarı çıkışındayız. Buluntu Hoca Bulvarını trafiğe açtık. Diyarbakır Yoluna gelen sürücülerimiz hemen Buluntu Hoca Bulvarında girerek kısa sürede Viranşehir Mardin yoluna ulaşabilecekler. 5- 10 dakika içerisinde bu mümkün olabilecek. Yine bunun devamı olarak Açıksu Caddesine uzanan bir yolumuz var. Açıksu ’ya devam eden Azerbaycan Bulvarı’nda sanat yapıları altyapı çalışmalarının ihaleleri yapıldı. Bu kalemler tamamlandıktan sonra asfalt çalışmalarımızı yapacağız.

BAŞKAN BEYAZGÜL, “SÜRÜCÜLER ZAMANDAN VE AKARYAKITTAN TASARRUF EDECEK”

En önemlisi Balıkayağı Bulvarında ’ki kavşağımız ve devamındaki Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden altgeçit projemiz inşallah bunlarda tamamlandıktan sonra Abide Kavşağından gelen bir kimse hiçbir yere takılmadan Şanlıurfa Fuar Merkezi çıkışına kadar rahatlıkla trafik seyrini yapabilecek. Böylelikle Şanlıurfa trafiği oldukça rahatlayacak. Vatandaşlarımızın bir an önce gideceği yere ulaşması açısından kolaylık ve tasarruf sağlanmış olacak. Vatandaşlarımız için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Eklenme Tarihi: 25.07.2022 16:34

Foto Galeri


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi - 2021 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı